دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨ - 
1 2
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 99193
 بازدید امروز : 156
 کل بازدید : 576994
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.29
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه با آقای دکتر نورمحمد قیاسوند به دلیل کشف ژن نوعی نابینایی مادرزادی در روستای چهاربرج استان خراسان و مکانیزم جدید بیان ژنمصاحبه آقای دکتر نورمحمد قیاسوند و همچنین خانم فاطمه سادات رشیدی دستیار پژوهش ایشان در پروژه غربال گری ژنتیکی روستای چهاربرج و پژوهشگر مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تاریخ ٢٥ اسفند ١٣٩٧ در برنامه نمودار شبکه چهار پخش گردید.

جناب آقای دکتر قیاسوند توانستند ژن نابینایی مادرزادی ناشی از جداشدگی شبکیه (NCRNA) را برای اولین بار در جهان کشف کنند و با ابداع یک نوع آزمایش ژنتیک تشخیص قبل از تولد برای پیشگیری از این نوع نابینایی مادرزادی، امکان غربال گری مادران باردار از لحاظ ابتلای جنین به این ژن مورد فراهم گردیده است.

مرکز تحقیقات علوم اعصاب به ریاست خانم دکتر فرشته معتمدی با در اختیار گذاشتن امکانات آزمایشگاهی و تجهیزات کامل شرایط لازم به منظور انجام آزمایشهای تشخیصی این اختلال بینایی برای جناب اقای دکتر قیاسوند و همکار ایشان سرکار خانم فاطمه السادات رشیدی فراهم کرده اند که بر این اساس امکان غربال گری صدها خانواده از آن روستا فراهم گردد. لازم به ذکر است که این بررسی ها از ده سال گذشته تاکنون به صورت کاملا رایگان برای همه خانواده ها در این مرکز به انجام رسیده است.

مشاهده و دانلود فایل کامل مصاحبه

 


١١:١٥ - سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٦٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٣خروج
پيوندهای مهم
سامانه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

سامانه آموزشی سما

سامانه نوپا

سامانه مجلات نامعتبر و جعلی
مرکز تحقيقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهيد بهشــتی

آدرس: تهران‌‌ -‌ اوين‌‌ -‌ ميدان شهيد شهرياری -‌ بلوار دانشجو‌ -‌ دانشگاه شهيد بهشتی - ساختمان شماره 2 دانشکده بهداشت - مرکز تحقيقات علوم اعصاب

تلفن: 9-22429765-22431624- 021
فکس: 22431624-22432047- 021

nrciran@sbmu.ac.ir
پست الکترونیک:
  

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.